Uzavření mateřské školy od pondělí 1. 3. 2021

Od pondělí 1. března bude naše mateřská škola po dobu 3 týdnů uzavřena.

 

 

Z jednání vlády dne 26. 2. 2021.

Od 1. března budou v Česku uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny. Výjimku budou mít jen základní školy, školky a dětské skupiny při zdravotnických zařízeních a pro děti členů záchranného integrovaného systému. Po jednání vlády 26. 2. 2021 to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Mateřské školy fungovaly bez omezení po celou dobu nouzového stavu, základní školy navštěvovali jen žáci prvních a druhých tříd. Fungovaly také speciální školy pro handicapované.

Kvůli špatné epidemické situaci a šíření nových mutací koronaviru chce vláda na tři týdny výrazně snížit mobilitu lidí. Nová opatření platí od 1. března po tři týdny. Blatný uvedl, že k výraznému nárůstu onemocnění ve školách přispělo právě šíření mutací koronaviru. Děti jsou navíc často bezpříznakové a mohou nemoc přenášet na příbuzné.

Povinné vzdělávání předškoláčků budeme organizovat tak, že rodičům jednou za týden doručíme pracovní listy s úkoly či básničkami pro děti.
Podle zájmu rodičů předáme materiály i ostatním dětem. Kdo má zájem, kontaktujte telefonicky ředitelku MŠ.

Věřím, že pokud budeme všichni respektovat pravidla omezení kontaktů jak při nezbytně nutném nakupování potravin, tak v kontaktu s okolím a širší rodinou, bude situace v Česku uspokojivější.

Dagmar Kyrczová, ředitelka